نمایش تجهیزات و تسلیحات قرارگاه پدافند هوایی ارتش + اسامی و مشخصات

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز شنبه در رژه 29 فروردین، دستاوردها و تجهیزات خود را به نمایش گذاشت؛ اسامی و مشخصات این تجهیزات به‌شرح ذیل است:

** سامانه راداری فتح2: سامانه راداری کاملاً بومی و ملی و با برد بالا و مجهز به فناوری روز دنیا که به‌دست توانمند دانشمندان جوان ایرانی طراحی و ساخته شده است.

** سامانه رادار پسیو 10 شهریور: این سامانه راداری قابلیت شناسایی هرگونه هدف را بدون ارسال امواج مغناطیسی و ردیابی حداکثر 100 هدف به‌طور همزمان دارد.

** سامانه اطلاعاتی خیبر: این سامانه قادر است در مناطق مرتفع و دلخواه گسترش یافته و به جمع‌آوری اطلاعات اقدام کند.

** سامانه اطلاعاتی DZ: سیستم جمع‌آوری اطلاعات سیگنالی سامانه الینت.

** سامانه اطلاعاتی باصر2: خودروی فرماندهی شنود اطلاعاتی.

** سامانه ارتباطی توپو اسکتر: این سامانه دارای قابلیت برقراری ارتباط تا لایه جوی تروپوسفر را دارد.

** سامانه ارتباطی رسول: این سامانه دارای قابلیت تبادل اطلاعات حساسه‌های موشکی و راداری با مراکز فرماندهی و کنترل ثابت و متحرک است.

** سامانه ارتباطی فکور: دریافت اطلاعات و داده‌ها از کلیه منابع اطلاعاتی مرتبط با دفاع، پردازش و تلفیق داده‌ای دریافتی با آخرین متدها و الگوریتم‌های بومی تولید شده توسط دانشمندان جوان داخلی قرارگاه و صنایع کشور.

** سامانه ارتباطی شهاب: این سامانه دارای قابلیت تأمین ارتباط تاکتیکی امن در فواصل طولانی و شرایط جغرافیایی مختلف به‌عنوان سامانه استراتژیک و تأثیرگذار در قرارگاه پدافند هوایی است.

** سامانه ارتباط مرکزی: این سامانه کاملاً بومی و قابلیت برقراری ارتباط از هر نقطه با هواپیماهای جنگی و کشوری و یگان‌های پدافندی را داراست.

** موشک S200: این سامانه موشکی برای انهدام کلیه اهداف پرنده و موشک‌های هدایت شونده آشیانه‌یاب از مسافت‌های طولانی و در ارتفاع بالا به کار می‌رود.

** سامانه موشکی تلاش: طراحی و ساخت موشک برد بلند کاملاً بومی و تلفیق آن با سامانه‌های زمین به هوای موجود.

** رادار جویا (سامانه موشکی مرصاد): این رادار در قالب سامانه‌های موشکی هدایت شونده برد متوسط و پیشرفته مرصاد و به‌منظور مقابله با هدف‌های پرنده در ارتفاع پایین و متوسط و همچنین مقابله با موشک‌های بالستیک با قابلیت‌های بالا، توسط متخصصین داخلی طراحی و ساخته شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

** رادار کاوش: این رادار نیز یکی از 3 رادار سامانه موشکی مرصاد است.

** رادار هادی: این رادار نیز یکی از 3 رادار سامانه موشکی مرصاد است.

** موشک هاگ‌(TLV): این موشک برای مقابله با اهداف پایین و متوسط و به‌دست توانمند متخصصین صنایع داخلی طراحی و تولید شده است.

** سامانه پوش هاگ: تاکتیکی کردن سامانه هاگ با متحرک سازی سکوهای پرتاب سامانه هاگ جهت جابه‌جایی سریع و تغییر مکان سایت و افزایش توان رزم.

** سامانه موشکی راپیر: سامانه ارتفاع پست راپیر که به‌منظور دفاع از نقاط حساس کشوری کنار پالایشگاه‌ها و مناطق هسته‌ای استقرار پیدا می‌کند. این سامانه به‌طور کامل بهینه‌سازی شده و قابلیت‌های عملیاتی قابل ملاحظه‌ای توسط متخصصین داخلی به آن اضافه شده است.

** سامانه یازهرا(س): سامانه موشکی یازهرا(س) بهینه شده به‌دست متخصصین داخلی است که به‌منظور مقابله با هدف‌های پرنده با سرعت کم و زیاد و ارتفاع پایین و همچنین مقابله با انواع پرنده‌های بدون سرنشین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

** سامانه دوش‌پرتاپ میثاق: سامانه موشکی دوش‌پرتابی حرارتی که جهت پوشش نقاط کور راداری به‌صورت تلفیق با پست‌های دیده‌بانی به‌کار برده می‌شود و با توجه به فاکتورهای موجه قابلیت درگیری با موشک‌های کروز و انهدام کلیه اهداف ارتفاع پایین را دارد.

تاريخ : یک شنبه 30 فروردين 1394برچسب:, | | نویسنده : مقدم |