با برنامه «همراه» هیچکس تنها نیست!
1441714388229_7.jpg

دانشجویان امریکایی نوعی برنامه نرم‌افزاری تلفن همراه ارائه داده‌اند که به دوستان و اعضای خانواده کاربر امکان همراهی‌کردن و نظارت همزمان مجازی بر وی را به هنگام پیاده‌روی‌ فراهم می‌کند.

 

 این برنامه «همراه» (Companion) نام گرفته و توسط دانشجویان دانشگاه میشیگان ارائه شده است.

 

هدف از ارائه این برنامه نرم‌افزاری ارائه آسایش خاطر به افراد تنها و کمک به آن‌ها برای اجتناب از موقعیت‌های خطرناک است.

 

یکی از مولفه‌هایی که این برنامه را محبوب کرده آن است که هر فردی که در فهرست تماس تلفن همراه کاربر است، می‌تواند با وی همراه شود و نیازی به نصب نرم‌افزار توسط این افراد همراه نیست.

 

برنامه «همراه» رایگان بوده و بر روی اپل و Google Play در دسترس است. این برنامه توسط ده‌ها هزار کاربر در سراسر جهان به کار می‌رود.

 

برنامه مزبور از جی‌پی‌اس تلفن همراه استفاده کرده و کاربران باید مقصد خود را وارد کنند و مسیرشان را با افراد تماسی منتخب به اشتراک بگذارند.

 

این افراد همراه قادر خواهند بود نقشه‌ای زنده را از مکان کاربر مشاهده کنند و در صورت بروز خطر به آن‌ها پیغام داده می‌شود.

 

برنامه برنام‌افزاری ابداعی زمانی که کاربر به طور ایمن به مقصد خود می‌رسد، سفر را تمام می‌کند.

 

چنانچه برنامه حس کند که مسیر طراحی‌شده تغییر کرده یا سفر کاربر بیش از حد انتظار طول کشیده، به دوستان منتخب وی اطلاع‌رسانی کرده مگر این که کاربر تایید کند که اوضاع روبراه است.

 

برنامه «همراه» پتانسیل کمک‌کردن به سازمان‌های امنیتی عمومی و افزایش استراتژی‌های آن‌ها را از طریق ارائه داده‌های پیاده‌روی به صورت بلادرنگ دارد.

 

والدینی که فرزاندانشان با دوستان بیرون می‌روند، یکی از طرفداران این برنامه هستند.

تاريخ : دو شنبه 23 شهريور 1394برچسب:, | | نویسنده : مقدم |