با این خودروها از ترافیک فرار کنید! + تصاویر
انسان‌ها سال‌های زیادی است که رویای خودروهای پرنده را در سر می‌پرورانند. این وسیله‌ها را قبلا در فیلم‌های علمی تخیلی زیادی مشاهده کرده بودیم. با خودروهای پرنده به راحتی می‌توان از ترافیک فرار کرد و سریع‌تر به مقصد رسید.

 همین رویا پردازی‌ها باعث شده که افراد مختلف برای ساخت چنین خودروهایی تلاش کنند. تا این لحظه نمونه‌های آزمایشی اتومبیل‌های پرنده هم ساخته شده‌اند. در این مطلب شما را با شش خودروی پرنده آشنا می‌کنیم که ممکن است در سال‌های آینده افرادی زیادی سوار آن‌ها شوند.

۶ خودروی پرنده که باعث می‌شوند از ترافیک فرار کنید
pal-v-one

این وسیله بیشتر شبیه به هلیکوپتر است. سازندگان PAL-V One قول داده‌اند که کاربران در زمان استفاده، احساس آزادی زیادی داشته باشند. برای کنترل این وسیله نیازی نیست که خلبان باشید. این ماشین پرنده به شکلی طراحی شده که بتوان به خوبی آن را کنترل کرد.

 این وسیله نه تنها پرواز می‌کند، بلکه می‌توان روی زمین هم از آن استفاده کرد. این وسیله تا ارتفاع ۱۲۱۹ متر پرواز می‌کند و ۱۸۰ کیلومتر برساعت سرعت دارد.

۶ خودروی پرنده که باعث می‌شوند از ترافیک فرار کنیدAero-X Hoverbike

این وسیله را می‌توانید با قیمت ۸۵ هزار دلار خریداری کنید. این خودروی پرنده از روی هاوربایک‌های مجموعه فیلم‌های جنگ‌های ستاره‌ای ساخته شده‌ و قرار است در سال ۲۰۱۷ راهی بازار شود. سازندگان این وسیله گفته‌اند که به راحتی می‌توان آن را کنترل کرد.

۶ خودروی پرنده که باعث می‌شوند از ترافیک فرار کنیدAeromobil 3.0


یک خودروی پرنده می‌تواند شبیه یک هواپیما هم باشد. این وسیله بیشتر از ۲۰ سال در دست ساخت بوده و به عنوان یک هواپیمای شخصی به شمار می‌رود. با این وسیله می‌توان یک مسیر ۵۰۰ کیلومتری را با سرعت ۱۶۰ کیلومتر برساعت طی کرد.

 آخرین مدل این وسیله نقلیه سال گذشته به نمایش در آمد. هنوز تاریخ عرضه آن مشخص نشده است.

۶ خودروی پرنده که باعث می‌شوند از ترافیک فرار کنیدGF7


اتومبیل‌های پرنده می‌توانند شبیه یک ابرخودرو هم باشند. اتومبیل GF7 از نظر طراحی به شکلی است که نظر کاربران را سمت خودش جلب می‌کند. خودروی GF7 با سرعت ۸۸۵ کیلومتر برساعت در هوا پرواز می‌کند. از این وسیله‌ی نقلیه می‌توان مانند یک خودروی معمولی هم استفاده کرد. 

برای آن چهار چرخ در نظر گرفته شده و با سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت روی زمین حرکت می‌کند.

سازندگان این وسیله گفته‌اند که قیمت نهایی آن بین ۳ تا ۵ میلیون دلار خواهد بود.

۶ خودروی پرنده که باعث می‌شوند از ترافیک فرار کنیدTerrafugia Transition and TF-X


این خودرو که ظاهری شگفت‌انگیز دارد برای اولین بار در نمایشگاه محصولات هوایی Wisconsin به نمایش در آمد. یکی از افرادی که پرواز این وسیله را دیده، گفته که به خوبی کار می‌کند و بدون تصادف مسیرهای مختلف را طی کرده است.

 این وسیله‌ی نقلیه هوایی آخرین مراحل آزمایش را پشت سر می‌گذارد و بعد از آن قرار است به تولید انبوه برسد. با یک‌بار شارژ این وسیله می‌توان نزدیک به ۸۰۰ کیلومتر پرواز کرد.

۶ خودروی پرنده که باعث می‌شوند از ترافیک فرار کنیدHyundai Flying Car


شرکت‌های بزرگ خودروسازی دنیا هم به ساخت اتومبیل‌های پرنده علاقه نشان داده‌اند. از بین این شرکت‌ها می‌توان به هیوندای (Hyundai) اشاره کرد. بخش تحقیق و توسعه‌ی این شرکت چند سال پیش طرح‌هایی از این خودروی پرنده را به نمایش درآورده بود.

 البته این شرکت هنوز اعلام نکرده که چه زمانی این خودروی پرنده را تولید می‌کند. حتی هنوز مشخص نیست که آیا ساخت آن شروع شده است یا خیر.

۶ خودروی پرنده که باعث می‌شوند از ترافیک فرار کنید
 
 
تاريخ : پنج شنبه 28 آبان 1394برچسب:, | | نویسنده : مقدم |