8 تصمیم طلایی برای سال 95

 در فرهنگ چینی عدد 8 نشانه ویژه جهت شانس محسوب شده و سعی می شود همه رویدادهای بزرگ در روز، هفته، ماه، سال و ساعت هشت رقم بخورد. شاید به همین دلیل زمان شروع المپیکی که چند سال در چین برگزار شده بود؛ هم زمانی با ماه هشتم و روز هشتم ماه یک اتفاق خوب محسوب می شد.

برای سال 1395، لحظه سال تحویل هشت و هشت دقیقه صبح، یک نوید خوب از سالی متفاوت، پربرکت و ان شاالله پر از خیر و خوبی خواهدبود. بر همین اساس با استمداد از رحمت و نعمت حضور هشتمین ستاره آسمان امامت و مهربانی، 8 تصمیم طلایی برای نوروز 95 و سال جدید می تواند آینده را قرین آرامش و زیبایی مضاعف کند.

8 تصمیم طلایی برای سال 95


1- خطاها را ببخشید

در طول دوازده ماه گذشته شاید به یک دلیل درون یا بیرون خانوادگی، روزها و هفته هایی پر از تنش و درگیری را سپری کرده باشید. من بانوی محترمه ای را ملاقات کردم که از خیانت همسر خود شب های پر از کابوس های تلخ را سپری کرده بود. از ایشان و همه خوانندگان صبور و بامحبت مان می خواهم خطاهای افراد اطراف خود را بخشیده و سعی کنند به جای باقی ماندن در خاطرات تلخ گذشته به آینده و روزهای پیش رو توجه کنند.

همسر شما، فرزندتان یا هر عضوی از کلینیک یا سالن محل کار شما که برای اشتباه در تصمیم خود دچار لغزش و اشتباهی شده است را به بزرگواری خود بخشیده و سعی کنید لذت نعمت ارزشمند گذشته را تجربه کنید.

8 تصمیم طلایی برای سال 95


2- امید را باور کنید

به قول مادربزرگ مرحومه، برای بسیاری ترس از مرگ از خود مرگهولناک تر است. امید چشمه جوشان انرژی مثبت و انگیزه قوی انجام فعالیت های بزرگ در شماست. اگر مشاور زیبایی در سالنی کوچک هستید یا کارمند اداری یا خانم خانه دار و دارای مشکلی بزرگ، باید باور داشته باشید که ناامیدی هیچ اثر و ثمری برای شما و زندگی تان نخواهدداشت. امید به رحمت الهی و ایمان به اینکه خداوند می بیند و می داند که شما چقدر در سختی و دشواری هستید، او می تواند سال جدید را برای شما به سالی متفاوت و سرشار از نشاط و تندرستی تبدیل کند.

3- خودمراقبتی

خیلی از ما برای آرامش داشتن نیاز به درک بهتر مشکلات و زمینه های بروز یک مسئله داریم. خودمراقبتی شامل رفتارهایی از زندگی شخصی خانوادگی و اجتماعی هرکدام از ما می شود که از تکرار یا پیشرفت یک مشکل جلوگیری می کند. فرض کنید به واسطه استفاده ناآگاهانه کپسول های لاغری در یک آرایشگاه، بانوی محترمی وابسته به شیشه شده است. باید با هوشمندی سعی بر کاهش میزان وابستگی و کم کردن میزان مصرف کنید. در انتخاب دوستان و انجام تفریحات خانومانه خود دقت مضاعف کرده و اجازه ندهید سال 95 ادامه اشتباهات گذشته ممکن شود.

8 تصمیم طلایی برای سال 95


4- نقش شما در یک مشکل

خانم خانه دار یا شاغلی که شاهد کم لطفی شوهر خویش بوده و متوجه می شود که پس از سال ها اعتماد و زحمت در زندگی مشترک نهایت کم لطفی و بی معرفتی در حق او فرزندان و خانواده اش صورت گرفته، فقط و فقط نباید یک زن دیگر یا همسر خود را مقصر بداند.

اگر هرکدام از ما که با یک مشکل مواجه شده ایم به نقش خودمان در بروز آن مسئله توجه کرده و سعی کنیم با اصلاح و درک رفتار خطای خودمان، هزینه های رفتاری و روانی یک اشتباه را کاهش دهیم، به اندازه نقش و سهم خویش تلاش هوشمندانه جهت پایین آوردن هزینه ها داشته ایم.

5- بهترین حال شما

«حول حالنا الی احسن الحال» یک اصل و رویکرد مثبت در زندگی هرکدام از ماست. آیا شما بهترین حال خود را درک می کنید؟ آیا می دانید کدام حال تان برای آینده مفید و شما را در مسیر تعالی و پیشرفت قرار می دهد؟

بعضی از ما چون درختان و طبیعت یخ زده و در خواب فرو رفته، به واسطه مشکلات و مصائب مختلف شغلی و خانوادگی درگیر انرژی های منفی و تنش های فراوان هستیم. بهار و نوروز فرصت شایسته جهت درک بهتر دوباره زنده شدن و رسیدن به بهترین حال است.

8 تصمیم طلایی برای سال 95


6- با برنامه باشید

بهار، تابستان، پاییز و زمستان 95 را چگونه سپری خواهید کرد؟ نگویید من کاره ای نیستم! شاید شما پادشاه سرزمینی هستید که وجود و شخصیت شما را شامل می شود. جهت موفق شدن و جبران اشتباهات گذشته بادید سعی کنید ازمان زمان، امککانات و منابع د راختیارتان به نحو مطلوب استفاده کنید. برنامه ریزی، هنر تصمیم اصلاح گرفتن برای آینده و تعیین مسیر حرکت من و شماست. سعی کنیم با درک درست از منابع، فرصت ها و توانمندی های خود بهترین مسیر و برنامه ریزی را برای خود و خانواده تان ممکن کنید.

7- معنویت عاشقانه

می دانم که ممکن به دلایل مختلف در طول ماه ها و سال های گذشته تجربیات تلخی را تحمل کرده باشید. می دانم بعضی مانند خودم! ظاهرشان معنوی و مذهبی است در عمل رفتاردوگانه ای را از خود به نمایش می گذارند. باید سعی کنیم با هوشمندی و درایت بین مسلمانی یک نفر مانند اینجانب و اسلام واقعی تفاوت قائل شویم. سعی کنید رابطه معنوی خود با حضرت عشق را مضاعف کرده و با مهربانی و صبوری از خداوند بزرگ کمک بخواهید. 

هر فردی که خداوند را دارد، نیازی به کمک این و آن ندارد و هر شخصی که خداوند را نداشته باشد و بسیاری از افراد را در کنار خود د اشته باشد؛ با گذشت زمان متوجه خواهدشد که نبود معنویت و پاکی الهی تا چه اندازه می تواند برای او مضر باشد. به هر شکل و مهارتی که می توانید سعی کنید رابطه و صمیمت تان را با حضرت عشق مضاعف کنید. از خدا، مرهبانی و بخشندگی اش ناامید نشوید. ما عقل داریم اما در برابر بعضی مشکلات و دشواری های زندگی مادی نمی توانیم حکمت و تدبیر برخی حوادث زندگی مان را درک کنیم.

8 تصمیم طلایی برای سال 95


8- از نوروز بیاموزیم

سال 1395 می تواند برای من وش ما یک شروع متفاوت و تولد دوباره باشد. نوروز در تاریخ کهن خود ویژگی های منحصر به فردی را حفظ کرده است. بررسی داستان زندگی برخی از هموطنان ما نشان می دهد که ممکن است خانم یا آقایی به خاطر یک داستان در گذشته، مثلا خیانت یا اعتیاد همسر که چند سال قبل پیش آمده، امروز و اکنون خود را نیز تخریب و محدود کند. نمی خواهم نصیحت کنم، اما صادقانه و صریح برای شما یادآوری می کنم که خواب زمستانی و سرمای آزاردهنده با امید و اعتقاد به کائنات می تواند به بهترین شکل به گرمای عشق و سرزندگی تبدیل شود.

نوروز اوج محبت خالق کائنات برای دیدن مجدد روح زندگی در طبیعت است. من و شما در طول سال 94 و حتی سال های گذشته، شاید به دلایل مختلف، یک دل مشغولی دشوار موجب ایجاد فشار روانی شدید را تحمل کرده باشیم.

سال جدید برای همه ما می تواند یک تحول شگرف را در خود داشته باشد. باید همه ما سعی کنیم که از تهدیدهای موجود به فرصت های آرامش بخش برسیم. بهار 95 برای هر ایرانی می تواند یک تولد دوباره و انرژی مثبت آسمانی را در خود احساس کند. همراه خانه تکانی مادی، سعی کنیم که قلب خود را از هرگونه کینه و کدورتی دور کنیم. 

سخن پایانی این که شاید شما حق داشته باشید که برای مشکلات زندگی خانوادگی و شغلی خویش، فشارهای عصبی و روانی بسیاری را تحمل کرده باشید. می دانم بعضی از آن ها که قلبی پر از درد دارند، در ظاهر با لبخندها و نشاط بسیار سعی کرده اند که درون و بیرون خود را به شکل شگفت انگیزی متفاوت نشان دهند. نگران نبوده و سعی کنید که آینده را از همین نوروز 95 و تولد بهار، با هوشمندی و تفکر خلاق به عینیت برسانید.

تاريخ : جمعه 28 اسفند 1394برچسب:, | | نویسنده : مقدم |