دسكتاپ يا مترو؟

 

يكي از امكاناتي كه به‌صورت پيش‌فرض در ويندوز 8 فعال است، نمايش لينك‌هاي مورد نظر شما در يكي از دو محيط دسكتاپ و مترو است.در اين شرايط برخي لينك‌هاي شما در نسخه مترو از مرورگر اينترنت اكسپلورر به‌نمايش درمي‌آيد و برخي ديگر نيز در نسخه دسكتاپي اين مرورگر. همان‌طور كه مي‌دانيد نسخه متروي اين مرورگر نيز جذابيت‌ها و امكانات خاص خودش را دارد، اما بسياري از كاربران تمايلي به استفاده از هر دو نسخه اين مرورگر ندارند و براي باز كردن لينك‌ها در نسخه دسكتاپي آن مجبورند آدرس آنها را به‌صورت دستي كپي كرده و پس از انتقال به نسخه دسكتاپي مرورگر به استفاده از آن بپردازند. اگر شما هم جزو اين دسته از كاربران هستيد و مي‌خواهيد براي هميشه از اين مشكل رهايي يابيد، مي‌توانيد با انجام چند مرحله، نسخه پيش‌فرض را براي نمايش لينك‌ها در مرورگر اينترنت اكسپلورر، تغيير دهيد:

1ـ نسخه دسكتاپ مرورگر اينترنت اكسپلورر را اجرا كنيد.

2ـ از بخش بالا- سمت راست، روي آيكون ابزارها كه به شكل يك چرخ‌دنده كوچك است كليك كنيد.

3ـ از منوي به‌نمايش درآمده گزينه Internet Options را انتخاب كنيد.

4ـ به تب Programs برويد.

5ـ بخش Opening Internet Explorer را پيدا كرده و يكي از گزينه‌هاي موجود در فهرست كشويي Choose how you open links را انتخاب كنيد.

توجه: در اين بخش سه انتخاب مختلف در اختيار شما قرار مي‌گيرد كه عبارت است از:

Let Internet Explorer decide: اين گزينه به‌صورت پيش‌فرض در ويندوز فعال است و بعضي لينك‌ها در نسخه مترو و برخي ديگر در نسخه دسكتاپي مرورگر نمايش داده مي‌شود.

Always in Internet Explorer: انتخاب اين گزينه موجب مي‌شود هميشه لينك‌ها در نسخه متروي مرورگر به‌نمايش درآيد.

Always in Internet Explorer on the desktop: به منظور نمايش دائم لينك‌ها در نسخه دسكتاپي مرورگر نيز بايد از اين گزينه كمك بگيريد.

6ـ در نهايت پس از انتخاب گزينه مورد نظر با كليك روي OK، تغييرات را ذخيره كرده و به مشاهده لينك‌ها در مرورگر دلخواه خود بپردازيد.

تاريخ : چهار شنبه 25 مرداد 1391برچسب:, | | نویسنده : مقدم |