فناوري ديجيتال

 

كنسول جديد، قدرتمندتر مي‌شود

سازندگان كنسول اندرويدي اويا كه قرار است بزودي با قيمت 99 دلار عرضه شود، اعلام كردند اين كنسول از سرويس onLive نيز بهره خواهد برد.

 

 

 

 

تبديل آيفون به نينتندو

گيم داك نام دستگاهي است كه به عنوان پايه آيفون استفاده مي‌شود و از دسته‌هاي مخصوص استفاده مي‌كند تا اين آيفون را به كنسول بازي تبديل كند. همچنين اين كنسول از خروجي HDMI آيفون پشتيباني مي‌كند و مي‌توان بسادگي اين دستگاه را به عنوان كنسولي جمع و جور در خانه استفاده كرد.

 

 

 

 

ظاهري قديمي با موتوري جديد

اين روزها بلندگوها در اندازه كارت‌هاي اعتباري طراحي شده است، اما اين بلندگو كه Tombox نام دارد، شكل و ظاهري كاملا قديمي دارد، هر چند موتور داخلي‌اش كاملا جديد است و صداي ضعيفي ندارد.

 

 

 

 

چاپگرهاي سه‌بعدي قابل حمل شد

اين چمدان در اصل شامل يك پرينتر سه بعدي است كه ايان موير و ناديا پيك از MIT آن را توليد كرده‌اند. اين دو محقق پس از چند سال موفق شدند اين فناوري را كوچك و قابل حمل طراحي كنند تا راحت‌تر وارد بازار مصرف شود.

 

 

 

 

 

عينكي براي گيمينگ

اين هد ست كه Oculus Rift نام دارد، در واقع عينكي سه بعدي است اما نبايد ظاهر زمخت آن كسي را به اشتباه بيندازد؛ چرا كه براي گيمينگ است و قابليت‌هايي همچون زاويه ديد 110 درجه، وزن اندك 200 گرمي و رزولوشن 1280 در 800 پيكسلي دارد.

 

 

 

 

چاپگر بو روي كارت

با كمك اين دستگاه كوچك مي‌توان از غذا يا گل عكس گرفت، بوي آن را ذخيره كرد و سپس روي كارت‌پستالي چاپ كرد. اين گونه كارت‌ها براي طرفداران غذا (و عكسبرداري آن) مي‌تواند بسيار جذاب باشد.

 

 

 

 

 

ماوس برعكس بهتر است

فعلا كه خبري از دستگاه‌هاي جانبي جايگزين ماوس و كيبورد نشده است. ماوس‌هاي امروزي البته اشكالي ندارد، بلكه اين دست ماست كه بخوبي براي كار با اين وسايل طراحي نشده است. اين ماوس جديد شايد تا حدي بتواند اين مشكل را حل كند و آن هم استفاده نكردن از كليك براي انجام كارهاست. اين ماوس در واقع كليكش برعكس است و براي كليك بايد انگشت خود را بلند كنيم.

 
تاريخ : چهار شنبه 25 مرداد 1391برچسب:, | | نویسنده : مقدم |