مایکروسافت با پروژه اسپارک امکان ساخت بازی را در اختیار کاربران قرار می دهد
مایکروسافت با پروژه اسپارک امکان ساخت بازی را در اختیار کاربران قرار می دهد
 

مایکروسافت برای اولین بار در نمایشگاه E3 از پروژه Spark رو نمایی کرد؛ پروژه ای که به هر کاربری اجازه می دهد تا به راحتی اقدام به ساخت بازی کند. اکنون و در نمایشگاه Gamescom، این کمپانی اطلاعات بیشتری را از این پروژه منتشر کرده و به علاقه مندان وعده داده که می توانند از نسخه بتای این سرویس برای ویندوز ۸ در ماه اکتبر بهره مند شوند.

 

در پروژه Spark، کاربران در واقع در قالب یک بازی می توانند به خلق دنیای مورد نظر خود بپردازند. ساخت دنیاهای اختصاصی، کاراکترهای ویژه و انیمیشن های محیطی، همگی از امکاناتی هستند که اسپارک در اختیار دوست داران بازی ها قرار می دهد. شما می توانید بازی خود را از طریق PC و یا Xbox One بسازید، آن ها را با دوستانتان به اشتراک گذارید و حتی بازی های دیگران را ویرایش کنید.

 

اسپارک حتی با کینکت نیز همکاری می کند و به کاربر اجازه می دهد تا با ضبط صدا و حرکت های ویژه، آن ها را در بازی خود مورد استفاده قرار دهد. با استفاده از این قابلیت شما می توانید از دیالوگ هایی که خودتان ضبط کرده اید در طول بازی استفاده کنید و یا با ضبط حرکات مختلف، کاراکتر خود را وادار کنید تا در موقعیت های بازی همان ژست ها را به خودش بگیرد.

تاريخ : چهار شنبه 30 مرداد 1392برچسب:, | | نویسنده : مقدم |