اولین تلفن هوشمند تایزنی سامسونگ با نمایشگر 720P عرضه می شود؟

 

اولین تلفن هوشمند تایزنی سامسونگ با نمایشگر 720P عرضه می شود؟
 

شنیده ها حاکی از آن است که اولین اسمارت فون مجهز به سیستم عامل Tizen تولید شده توسط سامسونگ به نمایشگری با کیفیت 720P مجهز خواهد بود. به نظر می رسد سامسونگ قصد دارد بالاخر محصولی با نام رمز SM-Z9005 را مجهز به سیستم عامل Tizen روانه بازار کرده و از وابستگی اش به اندروید بکاهد.

 
سایت هلندی TechTastic به تازگی در گزارش فعالیتهای یکی از کاربران خود رد پایی از یک تایزن فون را یافته و توانسته برخی مشخصات آن را کشف کند. گفته می شود این تلفن تایزنی از پردازنده اسنپ دراگون کوالکام بهره می برد. اما هنوز سرعت و تعداد پردازنده های آن مشخص نشده اند.
 
البته برخی گمانه زنی ها خبر از پردازنده ای دو هسته ای می دهد که با یک گیگابایت رم همراهی می گردد. و همچنین به لطف استفاده از پردازنده کوالکام، احتمالا تایزن فون سامسونگ از شبکه مخابراتی 4G LTE هم پشتیبانی خواهد کرد. 
 
تایزن سیستم عامل اختصاصی سامسونگ است. نرم افزاری که طی سالیان گذشته مشغول سفر در بین شرکت های تکنولوژی همه فن حریف مختلفی بوده و بالاخره سامسونگ کسی بود که روی آن شرط بندی کرد و قصد دارد توسط آن محصولی را روانه بازار کند.
 
 
سامسونگ پیش از این اعلام کرده بود که تلفن جدیدش را آگوست یا سپتامبر روانه بازار خواهد کرد. اما با توجه به فرا رسیدن دهه پایانی آگوست، به نظر می رسد نباید امید چندانی به عرضه زود هنگام این اسمارت فون داشت. البته ممکن است سامسونگ قصد داشته باشد تایزن فون جدید را هم، به همراه ساعت هوشمند و نوت سوم، در نمایشگاه IFA آلمان رونمایی کند.
تاريخ : پنج شنبه 31 مرداد 1392برچسب:, | | نویسنده : مقدم |