سیستم جدید راهنمای مسیر مرسدس بنز با استفاده از عینک گوگل
سیستم جدید راهنمای مسیر مرسدس بنز با استفاده از عینک گوگل
 

سیستم های راهنمای مسیر مدت هاست که در خودرو ها جای خود را باز کرده اند و تبدیل به یکی از قابلیت های جدا ناپذیر ماشین های امروزی گشته اند. این سیستم ها شما را از زمانی که سوار خودروی خود می شوید تا مقصد راهنمایی می کنند. اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید اگر قسمتی از مسیر احتیاج به پیاده روی داشته باشد باید چه کار کرد؟ آیا همچنان می توان از سیستم ناوبری خودرو استفاده کرد؟

 

شرکت مرسدس بنز به تازگی با همکاری گوگل، پروژه ای را آغاز کرده است تا از طریق آن سیستم راهنمای مسیر در همه حال در اختیار شما باشد. این پروژه در واقع سیستم ناوبری مرسدس بنز را با گوگل گلس ادغام می کند تا از این طریق کاربر حتی پس از پیاده شدن از خودرو نیز بتواند مسیر خود را به درستی دنبال نماید.

 

گوگل در حال حاضر مسیر هایی که برای پیاده روی تا مقصد مناسب هستند را در گوگل مپ به کاربران ارائه می دهد. و اکنون با استفاده از اپلیکیشن مرسدس بنز برای گوگل گلس، ارتباطی بی نقص بین سیستم راهنمای مسیر خودرو و گوگل مپ ایجاد می شود و کاربران به راحتی می توانند اطلاعات خود را در بین آن ها جا به جا کنند.

 

در واقع نحوه عملکرد اکوسیستمی که مرسدس بنز در نظر گرفته است بدین صورت است که شما در خانه مقصد خود را وارد گوگل گلس می کنید و مسیر پیشنهادی را انتخاب می کنید. سپس زمانی که سوار خودرو شدید و تلفن خود را به سیستم ماشین متصل کردید، کلیه اطلاعات بر روی صفحه راهنمای مسیر مرسدس بنز ظاهر می شود. اینگونه تا مقصد پیش می روید و زمانی که از ماشین پیاده شوید، مجدد راهنمایی شما از طریق گوگل گلس ادامه پیدا می کند.

 

طبق شنیده ها مرسدس بنز در حال حاضر نمونه اولیه این سیستم را تولید کرده است و در حال همکاری با گوگل جهت برطرف کردن نقایص آن است. همچنین شایان ذکر است که گوگل گلس در حال حاضر تنها در اختیار تعداد محدودی از کاربران قرار گرفته و ورود رسمی آن به بازار در سال 2014 پیش بینی شده است.

تاريخ : پنج شنبه 31 مرداد 1392برچسب:, | | نویسنده : مقدم |