رقابت شناورهای هوشمند در دریاچه پارک ارم
filereader.php-18.JPG

مرحله نهایی سومین دوره مسابقات شناورهای هوشمند از امروز، 29 مهر ماه تا اول آبان ماه در دریاچه پارک ارم برگزار می‌شود.

 

 مهندس بهنام صادق زاده، دبیر کمیته فنی سومین دوره مسابقات شناورهای هوشمند در تشریح جزئیات این مسابقات اظهار کرد: برگزاری سومین مسابقات شناورهای هوشمند به همت دانشگاه صنعتی شریف و انجمن مهندسی دریا انجام می‌شود که در این رقابت علمی، 125 دانشجو و 40 دانش آموز از چهارده استان کشور، دستاوردها و دانسته‏‌های علمی خود را به کار می‌بندند تا بهترین شناور را که دارای سه مولفه سرعت، دریامانی و مانور است، ارائه دهند.

 

وی افزود: طبق آخرین آمار، در این دوره از مسابقات شاهد هنرنمایی 28 تیم دانشجویی و 15 تیم دانش آموزی خواهیم بود که از 21 دانشگاه سراسری و آزاد و 12 مدرسه دولتی و غیر انتفاعی وارد رقابت‌ها شده‌اند و این نویدبخش رقابتی جذاب در سومین دوره مسابقات خواهد بود.

 

صادق زاده گفت: دانشگاه صنعتی شریف و انجمن مهندسی دریا سومین دوره مسابقات شناورهای هوشمند را امسال با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان بنادر و دریانوردی، نیروی دریایی سپاه و ارتش، وزارت دفاع و پشتیبانی و سایر نهادها و سازمانهای دریایی برگزار می‌کند و کمیته برگزاری مسابقات با تلاش بی‌وقفه سعی در اجرای هرچه بهتر مسابقات را دارند.

 

وی افزود: تفاهم‌نامه‌ای با پارک ارم بسته شده است، بطوری که در سه روز برگزاری مسابقات یک بخش دریاچه بطور کامل در اختیار کمیته اجرایی قرار خواهد گرفت و جهت انجام مسابقات تجهیز خواهد شد تا رقابت قابل قبول و پرشکوهی را شاهد باشیم.

 

دبیر کمیته فنی سومین دوره مسابقات شناورهای هوشمند گفت: روز سه شنبه ساعت 8 صبح، افتتاحیه در پارک ارم با حضور ریاست مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری، ریاست سازمان صنایع دریایی، ریاست سازمان بنادر، فرمانده نیروی دریایی سپاه، ریاست گروه صنایع شهید توحیدی و سایر ارگان‌های مرتبط دریایی برگزار می‌شود و از دستاوردهای مسابقات بازدید به عمل می‌آید و بعد از سخنرانی و تبیین اهداف مسابقات، رقابت بین تیم‌ها آغاز می‌شود.

 

وی گفت: در روز نخست مسابقات، تست مانورد RC و سرعت هوشمند و در روز دوم مانور هوشمند و سرعت RC در دریاچه پارک ارم و با داورانی از سازمان صنایع دریایی، نیروی دریایی ارتش و سپاه و سازمان بنادر و دریانوردی و موسسه رده بندی انجام می‌شود.

 

دبیر کمیته فنی سومین دوره مسابقات شناورهای هوشمند خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های اصلی این دوره مسابقات، رقابت در حضور مردم است، بطوری که در این سه روز ورود به پارک ارم برای عموم مردم آزاد خواهد بود تا علاقه‌مندان بتوانند از نزدیک شاهد رقابت تیم‌ها و تشویق تیم مورد علاقه خود باشند.

 

وی یادآور شد: در بخش دانشجویی در مجموع مراحل چهارگانه مسابقات، به شش تیم که بیشترین امتیازات را کسب کرده‌اند، جوایز نقدی و غیر نقدی ارزنده‌ای اعطا می‌شود و به تیمی که بیشترین نوآوری را داشته باشد، جایزه‌ی ویژه‌ای، اعطا و در بخش دانش آموزی به چهار تیم اول جوایز ارزشمندی اعطا می‌شود.

 

صادق‌زاده با ابراز امیدواری از رسیدن به اهداف مسابقات، تصریح کرد: این مسابقات با هدف تقویت مهارت‌های فنی و مهندسی و خلاقیت دانشجویان و دانش آموزان، تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه، ایجاد بستری هدفمند برای خلاقیت و نوآوری دانشجویان و طرح ایده‌های نو، تمرین مهارت‌های تیمی (Team Work)، آشنایی عملی با اصول طراحی مهندسی، ترویج روحیه کارآفرینی و ایجاد پتانسیل‌های نوآورانه در دانشجویان و دانش آموزان برگزار می‌شود.

 

وی در پایان با دعوت از افرادی که مشتاق به تماشای مسابقات هستند، خاطرنشان کرد: مشاهده زنده رقابت تیم‌های شرکت کننده بسیار جذاب خواهد بود و من نوید رقابتی پرهیجان را به تماشاگران، چه افراد مرتبط با دریا و چه افراد غیر مرتبط ، می‌دهم.

تاريخ : سه شنبه 29 مهر 1393برچسب:, | | نویسنده : مقدم |