سُرم ها در آینده چه شکلی می شوند؟ +عکس
 سرم یکی از ابزارهای پزشکی است که این روزها از آن در موارد مختلف از انتقال دارو تا شیمی درمانی و تزریق خون استفاده می شود اما مشکلاتی هم دارند که باعث می شود تا استفاده از آن ها در برخی شرایط خطرناک شود.
بیماری که سرم به او وصل شده است تمام مدت باید تحت نظر یک پرستار باشد. وظیفه پرستار درست رسیدن و به موقع رسیدن دارو به بیمار است و همچنین باید شرایط سرم را هربار بسنجد تا مشکلی فرد گیرنده دارو را به خطر نیاندازد.گاهی اوقات سرگرم شدن پرستاران به کارهای دیگر و شلوغ بودن برنامه آن ها باعث غفلتشان از بیمار میشود ولی با دستگاهی که «ژاو فنگ ونگ» طراحی کرده است دیگر این مشکلات از بین خواهند رفت و سرم بدون هیچ مشکلی تزریق می شود و پرستار نیز به کارهایش می رسد.


سرم دارو یا خون درون این دستگاه قرار می گیرد و از آن پس همه کارها به عهده این وسیله است. زمان باقی مانده تا انتها تزریق، میزان باقی مانده از سرم، دمای محیط و دمای بدن بیمار و ... را نشان داده و همچنین قابلیت برنامه ریزی برای تنظیم انتقال دارو است.

این وسیله همچنین در زمان های حساس امواجی را به صورت وایرلس به گیرنده پرستارها می فرستد تا آن ها از شرایط خطر باخبر کند. وجود چنین دستگاهی نه تنها برای آینده بلکه این روزها نیز به شدت نیاز می شود.

 
 
تاريخ : سه شنبه 29 مهر 1393برچسب:, | | نویسنده : مقدم |