پیکاپ بی ام و + عکس

همیشه رندرهایی از سری های مختلف بی ام و منتشر می شود که نمونه خاصی را تبدیل به پیکاپ کرده اند و حتی در یک مورد نمونه پیکاپ آن نیز ساخته شده است. به طور مثال در هفته گذشته عکس هایی از بی ام و M4 پیکاپ در فضای مجازی منتشر شده بود.

 
 

معمولاً شرکت خودروسازی «بی ام و» برای بازارهای مختلف، خودروهای مناسبی می سازد و حتی در بعضی از موارد مانند «X6» یک دسته بندی و بازار جدیدی را بوجود می آورد.

اگر بیشتر به نمونه پیکاپ طراحی شده برای سری 5 نگاه کنید متوجه می شوید که از نظر طراحی و جذابیت در سطح بسیار خوبی است و به نظر می رسد که خودرویی قابل استفاده از نظر فضای بار به عنوان یک پیکاپ باشد.

با وجود اینکه معمولاً نمونه های رندر شده نسخه M از بی ام و هستند و همگی دوست دارند که یک نسخه M را داشته باشند ولی در حقیقت اگر فرض کنیم که قرار باشد یک پیکاپ از بی ام و درست شود اصلاً نسخه M برای این مدل مناسب نیست و شاید بهتر باشد که از مدل های دیگری مانند 520d که توانایی تولید گشتاور بیشتری دارد، استفاده شود.

اما چرا بی ام و یک پیکاپ را به خط تولید خود اضافه نمی کند؟ شاید اگر قرار باشد قیمت خودرویی در حد بی ام و سری 5 را پرداخت کنید و یک خودرو با عنوان پیکاپ را سوار شوید، انتظار داشته باشید که به عنوان خودرویی در این کلاس بتوانید در شرایط محیطی و جاده ای مختلفی از آن استفاده کنید و بیش از یک سری 5 قابلیت حمل بار داشته باشد!.

به طور مثال فرض کنید چنین خودرویی با کیفیت بالای مواد داخلی و تجهیزات رفاهی مختلف، آیا می تواند یک بار سنگین مثلاً چند صد کیلو کاه و یونجه را در آب و هوایی برفی و بارانی جابجا کند؟ در حقیقت این چیزی است که یک خریدار پیکاپ از آن انتظار دارد و شاید بسیاری از امکاناتی که سری 5 روی آن بسیار تمرکز کرده به عنوان یک پیکاپ اصلاً اهمیت و کارایی نداشته باشند لذا رندرهای مختلف از سری های بی ام و اگرچه بسیار جذاب هستند اما اگر بی ام و قصد تولید یک پیکاپ واقعی را داشته باشد حتماً یک سری جدید و با ویژگی های یک پیکاپ واقعی را تولید خواهد کرد.(خودروبانک)

 

تاريخ : سه شنبه 29 مهر 1393برچسب:, | | نویسنده : مقدم |