آیفون چگونه باز هم ناجی اپل می‌شود؟+نمودار
شرکت بزرگ اپل روز گذشته گزارشی از وضعیت مالی خود در سه ماهه سوم سال مالی خود که در 27 سپتامبر به پایان رسید ارائه کرد. طبق آماری که در این گزارش منتشرشده است به غیر از آیپد، اپل از تمام پیش بینی‌های انجام شده در وال استریت پیشی گرفت.

درآمد و سود، درآمد به ازای هر سهم وحتی تعداد دستگاه‌های به فروش رفته آیفون و مک بیش از حد انتظار و پیش بینی‌های انجام شده بوده است. 

همانطور که در نمودار زیر ملاحضه می‌کنید، درامد 42 میلیارد دلاری اپل در سه ماهه سوم سال مالی این شرکت جهشی 12 درصدی نسبت به همین مدت در سال گذشته داشته است.

در واقع می‌توان گفت این بهترین آمار ماه سپتامبر اپل در طی چند سال گذشته بوده است. به لطف معرفی آیفون 6 و آیفون 6 پلاس که همچنان بازار فروش آن‌ها داغ است چنین آمار مالی برای اپل رقم خورده است.

فروش آیفون به تنهایی در سه ماهه اخیر 56 درصد درآمد شرکت اپل را به خود اختصاص داده است.

اما بزرگ‌ترین سورپرایز برای سیستم‌های مک این شرکت است.

فروش 5.5 میلیون دستگاه مک در سه ماه گذشته رکوردی برای این محصول در تمام مدت حضور آن در فروشگاه‌های اپل در تاریخ بوده است.

درامد حاصل از فروش مک ها در این مدت بیشتر از درآمد حاصل از فروش تبلت های اپل یوده است. (مک 13 درصد و آیپد 13 درصد درآمد حاصل از فروش را به خود اختصاص داده‌اند).

نکته جالب دیگر پیش بینی اپل از میزان درآمد خود در سه ماهه پایانی منتهی به فصل تعطیلات است.

اپل پیش بینی کرده است که میزان درآمد این شرکت در این مدت به 63 تا 66 میلیارد دلار برسد. در این صورت رکورد درآمد اپل در یک مدت سه ماهه در تاریخ این شرکت شکسته خواهد شد.

در نمودار زیر میزان درآمد اپل در بازه‌های سه ماهه از سال 2010 نمایش داده شده است.

قسمت آبی روشن نشانگر سهم فروش آیفون در درامد اپل بوده و قسمت‌های قرمز و سبز و بنفش نیز سهم دیگر محصولات را در میزان درامد اپل نشان می‌دهند.

 


 
 
تاريخ : چهار شنبه 30 مهر 1393برچسب:, | | نویسنده : مقدم |