نخستین تصویر واقعی از دنباله‌دار 67P
1418713106161_208.JPG

 

 

محققان با استفاده از فیلترهای رنگی دوربین فضاپیمای روزتا تصویر رنگی واقعی از دنباله‌دار 67P‌ تهیه کرده‌اند که آن را به رنگ خاکستری تیره نشان می‌دهد.

  چندی قبل آژانس فضایی اروپا (ESA) نخستین تصویر رنگی از دنباله‌دار 67P/Churyumov-Gerasimenko را منتشر کرد که این‌ دنباله‌دار را به رنگ سرخ غبارآلود به تصویر کشیده بود.

 

اما مشخص شد که این تصویر تنها با استفاده از یکی از فیلترهای دوربین تهیه شده بود و بدلیل اینکه دنباله‌دار 67P نور قرمز را بیش از طول موج‌های دیگر منعکس می‌کند، رنگ دنباله‌دار به اشتباه قرمز توصیف شده بود.

 

محققان موسسه ماکس پلانک آلمان به تازگی از طریق ترکیب فیلترهای رنگی قرمز، آبی و سبز دوربین Osiris فضاپیمای روزتا، تصویری از دنباله‌دار 67P در رنگ واقعی منتشر کردند؛ در این تصویر، دنباله‌دار به رنگ خاکستری تیره دیده می‌شود.

 

«هولگر سیرکز» از موسسه ماکس پلانک تأکید کرد: این تصویر تفاوت چندانی با تصاویر سیاه و سفید قبلی که از سطح دنباله‌دار تهیه شده‌اند، ندارد و خاکستری تیره رنگی است که توسط چشم انسان قابل مشاهده است.

 

محققان قصد دارند در ادامه تحقیقات، با استفاده از 25 فیلتر دوربین Osiris، ترکیبات این دنباله‌دار را مورد بررسی قرار دهند.

 

 

 

 

تصویری که رنگ دنباله‌دار را قرمز رنگ توصیف کرده بود

 

 

 

نخستین تصویر از دنباله‌دار67P در رنگ واقعی

 

تاريخ : جمعه 28 آذر 1393برچسب:, | | نویسنده : مقدم |